Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Owocowa aleja w Bolkowie

Niezwykła „Owocowa aleja🍏🍐🍒 w Bolkowie stała się faktem. Owocowy szpaler został posadzony ze starych odmian jabłoni, gruszy i czereśni. Okrzepłe sadzonki przywieziono do Bolkowa, gdzie czekało na nie miejsce wzdłuż drogi przy Wzgórzu Ryszarda w kierunku do Bronikowa. Drzewka zostały zabezpieczone siatką, która uchroni je przed zwierzętami: sarnami, jeleniami i zającami, dla których zimą byłyby nie lada przysmakiem. I tym oto sposobem nasadzonych mamy:
 
35 sztuk – jabłoni 🍎
30 sztuk – czereśni 🍒
30 sztuk – grusz 🍐
5 sztuk – lip 🌳
 
Jest to inicjatywa w ramach realizacji projektu 🐝🌳🎋Dla pszczół – transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Polska – Saksonia 2014-2022., nr PLSN.04.01.00-02-0109/18.
 
roślinka
roślinka
roślinka
 

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.