Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi 🌍🌿🌱💚. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, czy wieku.
Zachęcam Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Chciałbym, abyście wyszli z domu i poszukali przyrody nie tylko w lesie, na łące, czy w parku, ale także na poboczu drogi, w centrum miasta, na swoim balkonie. Żebyście poświęcili swój czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.
 
Zwróćcie uwagę na drzewa, które co dzień mijacie, sprawdźcie co rośnie na skwerku oprócz trawy, wytropcie Przyrodę w nietypowych miejscach (poszukajcie drzewka na dachach komórek, roślin wyrastających z murów, w pęknięciach asfaltu).
 
Zachęćcie sąsiada, żonę, męża, dzieci, przyjaciół do wyjścia z domu, po to aby zaprzyjaźnić się z Przyrodą. I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia roku!
 
1

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.