Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

MAPA LEGEND BOLKOWA

Mam przyjemność zaprezentować Państwu bogato ilustrowaną Mapę Legend Bolkowa, autorstwa Pana Pawła Zycha - ilustratora i twórcy komiksów. Jego prace można było zobaczyć na łamach takich czasopism jak: „Lampa”, „Spirou” czy „Argh!”. Pan Paweł współpracuje również z miesięcznikiem „Focus Historia”. W 2012 roku ukazał się jego pierwszy leksykon o demonologii słowiańskiej – „Bestiariusz Słowiański.
 
Autor nie tylko przytacza niesamowite opowieści z naszego regionu, lecz przenosi je na mapę, odwzorowując place, uliczki, zabytkowe budowle, zapomniane ruiny i parkowe alejki, w których spotkać można postacie z miejscowych legend, przekazywanych z dziada pradziada. Podczas tej pasjonującej wizualnej wycieczki zwiedzimy zamek zamieszkały przez białą damę, spotykamy duchy rycerzy oraz rozbójników, czarownice, upiory a nawet wampiry.
 
Mapa ma na celu pokazanie jak nasza gmina pełna jest niesamowitych miejsc, z których każde warte jest poznania i zobaczenia przez turystów.
Mapę będziemy mogli podziwiać na ulicy Niepodległości oraz na parkingu przy Zamku w Bolkowie. Wersja papierowa dostępna jest w Urzędzie Miejskim.
 
Ciekawostką jest fakt, że legendy oraz część naszej mapy mogą Państwo znaleźć w ATLASIE LEGENED, który otwiera nowy cykl poświęcony polskim podaniom autorstwa Pawła Zycha (wydanym w 2020 roku).
 
Mapa jest dopiero początkiem koncepcji na wykorzystanie legend do promocji gminy. 👍👌👏
1
2

3

4

5

 

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.