Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Od 1.07.2024 r. obowiązuje zakaz eksploatacji pieców bezklasowych

Przypominamy, że od 1 lipca 2024 r. obowiązuje zakaz eksploatacji pieców bezklasowych oraz tych, które nie spełniają wymogów minimum 3 klasy. Jest to kolejny etap wdrażania Uchwały antysmogowej dla Dolnego Śląska (z wyłączeniem Wrocławia i uzdrowisk).

Ten zakaz ma na celu poprawę jakości powietrza w naszym regionie, co jest niezwykle ważne dla zdrowia i komfortu życia wszystkich mieszkańców. Piece bezklasowe i te o niższych klasach emisyjnych są głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza, w tym szkodliwych pyłów i substancji chemicznych, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Dlatego apelujemy do wszystkich właścicieli nieruchomości, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze i, jeśli to konieczne, dokonali ich wymiany na bardziej ekologiczne i nowoczesne rozwiązania. Warto pamiętać, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę starych pieców w ramach różnych programów pomocowych, co może znacznie obniżyć koszty takiej inwestycji.

Dbajmy o czyste powietrze dla nas i przyszłych pokoleń! Wspólnie możemy osiągnąć znaczną poprawę jakości życia w Dolnym Śląsku. Jeśli macie pytania dotyczące wdrażania nowych przepisów lub możliwości uzyskania wsparcia finansowego, zachęcamy do kontaktu z lokalnymi urzędami i instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska.

ulotka

ulotka

 

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.