Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Pomoc z Borken dla Uchodźców w Gminie Bolków

W Gminie Bolków przygotowujemy dwie świetlice wiejskie, które posłużą, za tymczasowe lokum dla 50 uchodźców z terenów objętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Pierwszym takim punktem będzie świetlica wiejska w Wolbromku, a drugim świetlica wiejska w Kaczorowie. Poprosiłem lokalnych działaczy i przedsiębiorców o pomoc w dostosowaniu tych obiektów.
 
Nikt nie odmówił wsparcia, za co bardzo dziękuję! 🤜🤛
 
Natomiast dzięki Waszej pomocy, którą koordynuje GMOPS w Bolkowie, szykujemy już kolejny transport do szpitala w Tarnopolu na Ukrainie.
 
Równocześnie bardzo dziękuję Pani Burmistrz Mechtild Schulze Hessing - Burmistrz gminy partnerskiej Borken, Nordrhein-Westfalen, Germany, która już po jednej rozmowie telefonicznej zorganizowała natychmiastowe wsparcie. Po brzegi załadowany TIR dotarł do Wolbromka już wczoraj. Otrzymaliśmy żywność, produkty chemiczne i higieniczne, 50 łóżek dla dorosłych, 15 łóżek dla dzieci, materace, zabawki dla dzieci, komplety pościeli, pralki, suszarki oraz leki. Cały zebrany asortyment pozwoli nam przygotować świetlice na przyjęcie uchodźców.
 
Należy podkreślić, że w prywatnych kwaterach na terenie gminy już przebywa około 100 osób i ta liczba rośnie z dnia na dzień. Macie naprawdę ogromne serca. Dziękuję 🤝💪
 
na zdjęciu burmistrz bolkowa grzegorz kucab, kierowca z borken i marcin urbaniak, pracownik um w bolkowie
na zdjęciu burmistrz bolkowa grzegorz kucab, kierowca z borken przy ciężarówce z darami dla Ukrainy
na zdjęciu łóżka i materace dla uchodźców
dary z borken w świetlicy wiejskiej w wolbromku
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
N̳U̳M̳E̳R̳Y̳ T̳E̳L̳E̳F̳O̳N̳U̳ D̳O̳ K̳O̳O̳R̳D̳Y̳N̳A̳T̳O̳R̳Ó̳W̳:̳
☎ - 𝟲𝟵𝟱 𝟭𝟲𝟴 𝟵𝟲𝟯 - Pracownik Urzędu Miejskiego
☎ - 𝟲𝟬𝟱 𝟬𝟴𝟱 𝟴𝟱𝟵 - Pracownik GMOPS

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.