Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

220 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Otrzymaliśmy 220 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych na przebudowę przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach gminnych na ul. Niepodległości i ul. Kamiennogórskiej w Bolkowie.
Zaplanowane do realizacji zadanie obejmuje przebudowę czterech przejść dla pieszych na skrzyżowaniu dwóch ulic Niepodległości i Kamiennogórskiej. Zakres prac obejmuje wykonanie aktywnych przejść dla pieszych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów sygnalizowania, które zapewniają pieszemu bezpieczeństwo, a kierującemu-natychmiastową informację o obecności pieszego na przejściu.
 
W ramach projektu zaplanowano poniższy zakres prac:
👉wykonanie oznakowania grubowarstwowego strukturalnego
👉pasy P10 biało-czerwone,
👉montaż punktowych elementów odblaskowych S-4, aktywowanymi ruchem pieszego,
👉montaż szafy sterowniczej wraz z podłączeniem wszystkich niezbędnych elementów do sieci,
👉montaż lamp oświetleniowych wraz ze znakami D6 oraz lampami ostrzegawczymi.
 
kwota całkowita: 275 134 zł
dofinansowanie: 220 107,20 zł
wkład własny: 55 026,80 zł
 
Nazwa zadania:
"Przebudowa przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach gminnych numer: 112418D, 112386D, 112419D w obrębie skrzyżowania ul. Niepodległości i ul. Kamiennogórskiej w Bolkowie"
 
na zdjęciu zarys dróg

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.